nám. Míru 1077/3, 30100 Plzeň

Motto:

„Vaše důvěra ve mně, je základem úspěšného vztahu. Dáváte mi do péče své lásky, věřte, že ani já nechci, aby se k mým láskám někdo choval nehezky. Pokud mi nevěříte Vy, nebude mi věřit ani Vaše zvířátko. Nemusí mít pobyt v salonku rádo, ale i tak by celý pobyt mělo prožít v pohodě. S důvěrou a láskou.” *RH* 

Koupání a fénování - proč?

Z důvodu rozšíření nabídky koupelí a péčí, na kterou zvolna přejdeme od srpna 19 (pozn. již nyní/červen/ objednávám na srpen) mají tyto svůj vlastní oddíl panelů v horní části webu. Dosud se pohybujeme v nabídce ZÁKLADNÍ PÉČE: Ovocná koupel dle typu srsti.

Kouzlem celého salonu je právě koupel....

Čerstvě a kvalitně vykoupaná a vysušená srst je základ celé péče o Vaše zvířátko. Většina majitelů nedokáže pejska správně vykoupat, ať už je důvod jakýkoliv... Z odpovědí na otázku "jak ho koupete?" se nejčastěji dozvím:

👎 se koupal v rybníku, řece...
👎 mám šampon z obchodu za pade, ho namočím, ale jen tělo, hlavu se bojím, nanesu šampon a po spláchnutí ho pustím, aby se sám otíral a vysušil, má deku nebo ručník nebo ho pustím na zahradu a tam on uschne na slunku
👎 jo, fénuju ho, ale jen tak trošku, on se toho bojí
👎 já ho nekoupu, on to nepotřebuje, není špinavý
👍 nekoupu ho, to děláte jen Vy a je to super
👍 koupu ho jen když se někde vyválí, jinak to nechávám na Vás, kdo se s ním má prát, vždyť jsem víc mokrej než on, voda všude, poškrabaná vana, já, hrůza a vůbec stejně to není takové jako od Vás, jak to děláte?

Koupání mých svěřenců probíhá v plastové vaně v technické místnosti ve spojovací chodbičce naproti salonku. Technické uspořádání prostor nedovolí jinak, nejsem s tím úplně spokojená, ale zvykli jsme si a snažíme si vše udělat tak, aby to fungovalo. Vana nahradila sprchový kout a jsem s ní nadmíru spokojená. Používám profesionální psí kosmetiku - několik druhů šamponů, kondicionéry a masky pro jednotlivé druhy a stavy srsti. Vykoupaná srst navíc méně zatěžuje nástroje, které se na nevykoupané srsti velmi rychle tupí. (Otázka do pranice: Vaše kadeřnice Vám před střihem též myje vlasy, že?)
Před koupáním srst nejdříve pročešu, odstraním případné velké nečistoty (větvičky, listí...), zjistím tak, co mě vlastně čeká, v jakém stavu zvířátko je a srst se načechrá, připraví na koupel. Samotné koupání spočívá v důkladném namočení srsti, aby se voda dostala přes ochranou voděodolnou vrstvu až na kůži, nanesení správného šamponu, masáž a zapracování šamponu do všech částí těla. Důkladné spláchnutí šamponu a nanesení kondicionéru. V něm musí pejsek nebo kočička pobýt 3-15 minut, aby si srst a pokožka vzala vyživující látky v kondicionéru obsažené. V průběhu je srst kartáčována měkkým kartáčem, čímž zajistím, že se šampon i kondicionér dostane tam kam má, houbičkou je omyto oční okolí a intimní partie. Taktéž zkontroluji stav drápků a oušek, která v případě nutnosti vyčistím. Po spláchnutí kondicionéru a vymačkání vody ze srsti je zvířátko zabaleno do ručníku a přeneseno do salonku.

Fénujeme už v prostorách salonku a to buď na stříhacím stole a nebo, pro pohodlí velkých a obřích pejsků, kteří se na stole bojí, na zemi. Pro fénování využívám profi ruční fén, který pejskové dobře snáší nebo velký vysoušeč, záleží na tom jak co pejsek přijme.
Při sušení kartáčuji srst vhodným kartáčem nebo hřebenem, srst se narovnává (připravuje se na následnou péči) a odstraňují se případná zacuchaná místa.

Na zanedbanou srst se před samotným koupáním nanáší speciální krémy na rozčesání. Je-li srst Vašeho zvířátka velmi zanedbaná (zplstnatělá, zacuchaná) zvažte, zda ji chcete ostříhat (obvykle se oholí až na kůži) a nebo rozčesávat. I přes použití kosmetických produktů na vyčesání srsti záleží úspěch na pejskovi, je-li moc hysterický, agresivní, protože ho to tahá, pak nezbývá než ostříhat ☹   Rozdíl je v délce pobytu v salonu a také v ceně. Vyčesání zanedbané srsti, prosím, neobjednávejte online, ale pouze osobně i se zvířátkem - je to z důvodu času, protože kompletně zanedbané zvířátko může být v salonu i pět hodin a tak ho objednám na termín, který mi k tomu bude nejlépe vyhovovat.